wtorek, 23 sierpnia 2011

Bogdan Dziworski - 1/250'

Bogdan Dziworski - 1/250'
wymiary 30X23,5 cm, około 190 stron, twarda oprawa z obwolutą. fotografie czarno-białe, na ostatniej stronie przyklejona jest barwna odbitka wnuczką(chyba?) fotografa.

Album to zbiór czarno-białych fotografii z lat ok 1960-1998. Zdjęcia prezentowane są w różnych rozmiarach i w rożnej jakości, ale to kwestia skanów, a nie wydruku, który jest dobrej jakości. Nie zrozumcie mnie nie jest źle - jest na prawdę bardzo przyzwoicie! Fotografie zawarte w albumie to nie tylko dokument, miłośnicy streeta również będą mogli znaleźć coś dla siebie. Album jest raczej do pooglądania niż poczytania, jest tutaj bardzo mało tekstu (w języku polskim, angielskim i francuskim) ale też bardzo dużo zdjęć - ja to odczytuje zdecydowanie na +
Swój egzemplarz kupiłem za 24zł w wspomnianym w innym poście składzie książek Dedalus - za niewielką cenę możemy mieć album z bardzo dobrymi fotografiami - śmiało mogę stwierdzić że Bogdan Dziworski klasyk polskiego streetphoto i każdy szanujący się streetowiec powinien znać jego twórczość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz