środa, 24 sierpnia 2011

Stanisław Kulawiak - Na peryferiach PRL

Stanisław Kulawiak - Na peryferiach PRL
album z czarnobiałymi fotografiami z lat 1974 - 1989
144 strony, wymiary: 24x31,5 cm, ponad 120 fotografii
cena to 40 zł + przesyłka 9,50
można go zamówić z tej strony: www.kulawiak.pl/index.php/ksigarnia?page...ry_id=7&vmcchk=1

Ci którzy nie znają zdjęć Stanisława Kulawiaka mają szansę nadrobić zaległości - to nie tylko dokument fotograficzny z tamtych lat, wiele z tych zdjęć ma charakter streetphoto w najczystszej postaci.
Fotografie ponadczasowe i uniwersalne, zrobienie podobnych w dzisiejszych czasach jest już niemożliwe.
Zaletą albumu jest jego bardzo niska cena, należy jednak pamiętać że każdy kij ma dwa końce a kiełbasa trzy - za niską ceną stoi niezbyt dobra jakość wydruków - fotografie są bardzo ubogie w szarości, a czasami bije od nich "metaliczność" nie wygląda to ładnie, zdecydowanie gorzej niż na ekranie komputera. Oczywiście nie na każdym zdjęciu bo zdarzają się strony "lepsze i gorsze" - sprawdzałem na innym egzemplarzu, który był identyczny.
Mnie to osobiście nie zraża do tego stopnia, aby odradzać Wam zakup. Fotografie są najważniejsze - klasa sama w sobie a te zawarte w albumie warto jest mieć pod ręką. Dlatego jeśli macie około 50 zł na zbyciu to zakup tego albumu wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.
Pod tym adresem możecie zobaczyć galerię ze zdjęciami - część z nich można zobaczyć w omawianym albumie, www.kulawiak.pl/index.php/galeria/category/11

Teksty zawarte w albumie są w 2 językach: polskim i angielskim, początek albumu - wprowadzenie - standardowa papka historyków sztuki/krytyków, później jest seria zdjęć, a na samym końcu rozmowa/wywiad córki fotografa ze swoim ojcem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz